
Підсумковий звіт робочої групи «Освіта»
26 листопада на Форумі «Horse & I» провела свою роботу експертна група по освіті.
Модератори

Засновник БО «Благодійний фонд «Ukrainian Horse Union»
Юткевич Вячеслав Евгениевич
Директор БО «Благодійний фонд «Ukrainian Horse Union»
Експерти

аспірант, науковий співробітник, Президент Асоціації коннозаводчіков України.

магістр за фахом «гіпологія і кінний спорт» Університет природних наук м.Люблін

научний консультант виробничих процесів лабораторії, доцент кафедри, член Експертної оцінки порід коней

зам. директора з юридичних питань ТОВ “КАРМЕН-ПРЕМІУМ”, адвокат, консультант по юр. питань БО «Благодійного фонду «UHU».

викладач кафедри конярства та бджільництва факультету тваринництва і водних біоресурсів, кандидат сільськогосподарських наук.

коневладеліца, любитель, засновник проекту Free Riding Club, представник «OVB Allfinantzv» – компанія-фін.консультант з питань управління бюджетом і страхування.

Обговорювалися такі питання:
Питання освіти в кінної сфері
1) Аналіз стану і якості навчання в вузах України фахівців конярства та ветеринарної медицини, порівняння з досвідом інших країн.
2) Відновлення / створення заново кафедр конярства і кінної ветеринарії, розробка та впровадження програм навчений-ня в вузах, необхідні умови для їх затвердження міністерствами.
3) Актуальність введення в програми
навчання основ зоопсихології і психо-логії коні, зокрема.
4) Обговорення затребуваності і працевлаштування фахівців на виході з вузів, програми бюджетного навчання з контрактом на обов’язкове відпрацювання.
5) Обговорення необхідності програм підвищення кваліфікації та переатестації фахівців. Обговорення створення єдиного всеукраїнського реєстру кінної сфери.
Питання освітніх програм громадських організацій для коневласників і фахівців:
1) Питання необхідності навчальних семінарів та курсів поза навчальними закладами для підвищення рівня освіти максимальної кількості людей, що взаємодіють з кіньми.
2) Обговорення доцільності створення асоціацій ковалів і перевізників в конярстві.
3) Обговорення можливості створення факультативних груп з вивчення в вузах програм, що не входять в стандартні навчальні курси
Питання страхування коней і ліцензування діяльності фахівців, які взаємодіють з кіньми, а також питання документації, норм і стандартів:
1) Аналіз стану і затребуваності страхового ринку в кінної сфері України і готовності страхових компаній осваі- вать і розширювати цей ринок.
2) Питання взаємодії страхових компаній з державними та громадськими організаціями.
3) Питання необхідних норм, стандартів і документів, необхідних для повноцінної і комфортної роботи в сфері страхування.
4) Питання створення єдиного всеукраїнського реєстру кінної сфери.
Обговорювалися такі питання:
Всебічно, інформаційно і комунікаційно, підтримувати організацію процесу навчання сформованої групи студентів з числа учасників форуму, тримати зв’язок з адміністратором групи.
Для підвищення потоку студентів і поширення інформації про можливості навчатися конярства і ветеринарії коней, проводити активні дії популяризації, поширюючи плакати і різну поліграфічну продукцію соціального просвітницького характеру, в тому числі про вузи і кафедрах, що дають такі можливості. Оптимально це робити в період закінчення шкільної програми і подачі документів до вищих навчальних закладів, поширюючи в школах, технікумах і т.д., а також через всі доступні інформаційні ресурси ФКСК і UHU.
ФКСК і UHU, в свою чергу, продовжить активні дії по організації і проведенню освітніх семінарів та лекцій, самого різного рівня і плану, для представників кінного спорту, коне- власників, власників клубів і стаєнь, фахівців конярства та ветеринарної медицини коней.
Окремо розглядалася можливість створити асоціації ковалів України та базу (асоціацію) сертифікованих перевізників для коней. щодо страхування було прийнято рішення провести статистичне дослідження з виявлення того, які саме продукти страхування необхідні кіннотникам України, а страхові компанії розроблять і запустять на ринок ці продукти. Було запропоновано звернутися в КМУ і
відповідні профільні міністерства і служби для прийняття нормативних документів, що регулюють зміна державної політики в сфері страхування коней (поширення обов’язкового страхування на всіх коней, а не тільки племінних), впорядкування реєстрів документації на коней і їх власників, організації процесу вилучення коней у осіб, жорстоко звертаються з ними і т.д.
Про всі результати реалізації рішень, запропонованих на форумі, і новинах одействіях по наміченим планам, інформація буде поширюватися на соціальних інформаційних ресурсах ФКСК і UHU.